Z Kulturą w Codzienność

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Projekt "Z Kulturą w Codzienność" realizowany  w ramach Programu Edukacja kulturalna ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytucja Zarządzająca - Narodowe Centrum Kultury. Czas realizacji 01.03.2020-31.12.2021.

 

Projekt obejmuje edukację kulturalną dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym poprzez wprowadzenie w ich otoczenie szeregu oddziaływań wspomagających ich kreatywność i pobudzających ekspresję kulturalną. Adresatami zadania są podopieczni placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Mocni w Duchu” Świetlicy „Anielisko” i Domu "Anielisko" - dzieci i młodzież, które z uwagi na uwarunkowania środowiskowe mają utrudniony dostęp do dóbr kultury. Projekt zakłada zintensyfikowane systematyczne „oddziaływanie kulturą” poprzez wykorzystanie muzyki, tańca, sztuk plastycznych, czytelnictwa, filmu, a także teatru w edukacji oraz w pracy terapeutycznej. Istotą zadania jest wprowadzenie w praktykę znanego powiedzenia ”kultura łagodzi obyczaje” , a tym samym połączenie elementów terapii i profilaktyki uzależnień i przemocy z aktywizacją i integracją przy użyciu muzyki, tańca, sztuk plastycznych, teatru i innych form oddziaływania kulturalnego.

 

Zaczęliśmy od 01.03.2020. Z rozmachem. I ledwie zaczęliśmy, a wirus nam postanowił pokrzyżować szyki. Nie dajemy się łatwo. Zdalnie działaliśmy przez 2 miesiące.  Zaangażowaliśmy nasze komputery i internet do tego, by wciąż być w kontakcie. Najważniejsze to być razem. I razem tworzyć.

 

W okresie 03.08-17.08.2020 - warsztaty kulturalne w plenerze. Nasza baza to Ochotnica Górna.  Zajęcia w terenie.  Kontakt z nami - jedynie telefonicznie (tel. 605618600)

 

A oto nasze dokonania kulturalne w Ochotnicy Górnej.

Zaczynaliśmy od muzyczno-tanecznej pobudki:

 

Potem ciekawe zajęcia. Tańczyliśmy, flagowaliśmy, tworzyliśmy sztuki plastyczne. Nawet puszczaliśmy latawce.

Po wyjeździe wróciliśmy do naszych domów. Zadowoleni.

Przygoda z Kulturą trwa.....

A tu nasi najmłodsi stworzyli piosenkę ŚWIĘTA:

W 2021 roku kontynuowaliśmy realizację projektu. Były ponownie warsztaty kulturalne w przepięknej g orskiej scenerii, a na Święto Niepodległości przygotowaliśmy przedstawienie patriotyczne dla naszych młodszych sąsiadów przedszkolaków. 

Realizację projektu dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi w ramach konkursów "Wkłady Własne 2020 i 2021"

Reklama TVP
Blue Medica
EWS Legal
Ministerstwo
Narodowe Centrum Kultury
Urząd Miasta Łodzi
RCPS
Mocni w Duchu
PAH
Insert
Fundacja Banku PKO BP
Fundacja PZU
BSH
Ella
Lux Cordis
pracownia talentów
asseco
dajemy dzieciom siłę
Bank
mbank
Safe Mask
. In case you have noconflict script right after jQuery, change $ to jQuery ?>